Tel. 608 401 322, e-mail: biuro@zdg.pl


Rozwiązania których szukasz

Strona główna Artykuły Płatność O firmie Nota prawna Kontakt
 
 
Oferta usług
 
Weksel:
sprawy sądowe
zastosowanie weksla
 
Sprawy cywilne:
Sprawy o zapłatę
Przedawnienie
Odszkodowania
Egzekucja komornicza
Spadki
Darowizna/Dożywocie
 
Kredyty frankowe
 
Sprawy małżeńskie:
Rozwód
Podział majątku małżonków
Odpowiedzialność za długi małżonków
Intercyzy
 
Nieruchomości:
Zasiedzenie
Rozgraniczenie
Podział współwłasności
Służebność przesyłu
Droga konieczna
Księgi wieczyste
 
Sprawy karne:
Obrona
Reprezentacja
Dozór elektroniczny
 
Spółki
Spółka cicha
Przekształcanie spółek
 
Ochrona majątku
dla Kapitału
dla Przedsiębiorcy
dla Wspólnika
Konkubenci
Darczyńcy
 
Opinie prawne
 
 
 
 


SPRAWY CYWILNE

"Pańskie oko konia tuczy" - a więc lepiej dbaj o swoje interesy powierzając je profesjonalistom!

sprawy cywilne

 

 
Stopień skomplikowania procedur sądowych powoduje, że jeśli chcesz dbać o swoje interesy w Sądzie, to koniecznym staje się korzystanie z profesjonalnego pełnomocnika.

Jeśli szukasz prawnika, który zaangażuje się w Twoją sprawę, przemyśli ją i doradzi Ci najlepsze rozwiązanie, będzie pilnował jej przebiegu, nie pozwoli żeby zdominował Cię Twój przeciwnik lub jego pełnomocnik, i zadba o jak najkorzystniejsze reprezentowanie Ciebie i Twoich racji przed Sądem, to zapraszam do skorzystania z moich usług.

Oferuję Ci całe moje doświadczenie, pomysły, całą moją wiedzę i kunszt prawniczy.


Skontaktuj się ze mną i umów sie na spotkanie, żeby prawo mogło zacząć działać na Twoją korzyść.  

Marek Zwoliński

radca prawny

właściciel serwisu internetowego www.zdg.pl


radca prawny Marek Zwoliński foto

 

radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 


Sprawy o zapłatę:

Sprawy o zapłatę to ogromna większość spraw jakie są rozpatrywane w Sądach w wydziałach cywilnych i gospodarczych.

Twoja sprawa jest jednak szczególna z tego względu, że jest właśnie Twoja i dotyczy Twoich pieniędzy.

Jeśli zlecisz mi jej prowadzenie, to ta sprawa będzie również moja. Twoja sprawa będzie więc szczególna także dla mnie. O Twoją sprawę będę dbał jak o swoją, bo Twój sukces będzie również moim.

Jeśli z jakiegokolwiek tytułu ktoś, tj. osoba fizyczna, firma czy instytucja, jest Ci winna pieniądze, i nie chce ich oddać pomimo upływu terminu płatności, to:
- zgromadź wszystkie dokumenty jakie masz w związku z tą sprawą (np. umowy, faktury, pokwitowania, weksle, ugody, protokoły odbioru, dokumenty urzędowe, wezwania do zapłaty jeśli już wysyłałeś, itp.),
- ustal co dokładnie wiesz o tej sprawie,
- skontaktuj się ze mną i umów się na spotkanie, żebym mógł jak najszybciej zająć się Twoją sprawą.

Powinny Cię zainteresować również poradniki mojego autorstwa pt. "Jak odzyskać pieniądze w sądzie" i "Wzory pism - dochodzenie należności przed sądem". Kliknij w poniższe obrazki i dowiedz się więcej.

jak odzyskać pieniądze w sądzie                          wzory pism dochodzenie należności przed sądem


radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 


Przedawnienie:

Mówiąc potocznie długi się przedawniają. A bardziej precyzyjnie, to przedawnia się roszczenie majątkowe dotyczące zapłaty danego długu. Oznacza to, że gdy minie okres przedawnienia określonego długu, a w okresie biegu przedawnienia nie nastąpiło żadne zdarzenie przerywające jego bieg, to tego długu nie trzeba już go obowiązkowo spłacać.

Można bez żadnych negatywnych konsekwencji odmówić spłaty przedawnionego długu. Jeśli jednak tego nie wiesz, i nie podniesiesz w odpowiedni sposób zarzutu przedawnienia, to wierzyciel uzyska w Sądzie wyrok lub nakaz zapłaty, w którym zostanie orzeczone że masz zapłacić nawet taki przedawniony dług.

Okresy przedawnienia są różne w zależności od danego roszczenia. I tak dla przykładu, licząc od dnia wymagalności, przedawniają się:
- po 3 latach - roszczenia o zapłatę należności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej,
- po 6 latach - roszczenia o zapłatę należności pomiędzy osobami prywatnymi.

Jeśli jesteś dłużnikiem i Twój dług jest przedawniony (co zawsze trzeba w danym konkretnym przypadku sprawdzić z profesjonalnym prawnikiem), a wierzyciel domaga się od Ciebie zapłaty przedawnionego długu to żeby się obronić przed obowiązkiem zapłaty, musisz w odpowiedni sposób podnieść zarzut przedawnienia.

Jeśli wierzyciel domaga się od Ciebie zapłaty przedawnionego długu, i dostałeś już z Sądu nakaz zapłaty, wyrok Sądu I instancji lub pozew, to:
- zgromadź całą dokumentację dotyczącą tego długu,
- i jak najszybciej skontaktuj się ze mną (jeśli nie odbieram telefonu i nie oddzwaniam (bo zapewne jestem w tym czasie w Sądzie), to szybko wyślij mi e-mail z opisem sprawy).

Jeśli po kontakcie z Tobą uznam, że Twój dług jest przedawniony, to udzielisz mi pełnomocnictwa do reprezentowanie Cię w sprawie tego długu przed Sądem, a ja od razu podejmę działania zmierzające do obrony przed zapłatą przedawnionego długu.     
 

radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 


Odszkodowania:

Sprawy o odszkodowania, które ma wypłacić ubezpieczyciel są z reguły skomplikowane i złożone. Ubezpieczyciel to zawsze duża firma, korporacja, która ma zapewnioną profesjonalną obsługę prawną i sztab wszelakich specjalistów, którzy pilnują jej interesów.

Jeśli jesteś w sporze z ubezpieczycielem, to powinieneś być reprezentowany przez profesjonalnego pełnomocnika, żeby znacząco zwiększyć szanse na pozytywne dla Ciebie zakończenie sprawy.

Jeśli więc dbasz o swoje interesy, i chcesz żeby w sporze z ubezpieczycielem reprezentował Cię profesjonalny pełnomocnik, to zapraszam do kontaktu.

Po spotkaniu, przekazaniu mi całej korespondencji z ubezpieczycielem (jeśli taka miała miejsce) i udzieleniu mi pełnomocnictwa od razu zacznę działania zmierzające do uzyskania dla Ciebie zapłaty od ubezpieczyciela.


radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 


Egzekucja komornicza:

Dla Wierzyciela:

Jesteś wierzycielem? Uzyskałeś pozytywny dla Ciebie wyrok sądowy lub nakaz zapłaty i Twój dłużnik dalej Ci nie płaci?

Jeśli tak, to skontaktuj się ze mną. Zostanę Twoim pełnomocnikiem w relacjach z komornikiem, i  zajmę się egzekucją Twoich pieniędzy, tak żebyś jak najszybciej uzyskał należną Ci zapłatę.


radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl

Dla Dłużnika:


Postępowanie egzekucyjne, oprócz tego że jest dla dłużnika i jego rodziny bardzo dotkliwe finansowo,  to jeszcze w sferze emocjonalnej jest bardzo bolesne i uciążliwe. To całkowicie zrozumiałe, bo egzekucja często dotyczy dorobku całego życia, a w takim przypadku skuteczna egzekucja powoduje zmianę dotychczasowego sposobu życia dłużnika i jego rodziny.

Historie życiowe są różne i dłużnik też ma prawo się bronić.

Oczywiście nie namawiam do niepłacenia długów. Długi spłacać trzeba. Tylko lepiej robić to dobrowolnie, niż pod przymusem komornika. 

Jeśli jesteś dłużnikiem (w szczególności gdy jesteś również rolnikiem), i chcesz bronić się przed egzekucją, to skontaktuj się ze mną, a ja zastanowię się czy można Ci skutecznie pomóc.


radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl


Spadki:

Spadki to dla spadkobierców bardzo emocjonalne sprawy.

Umarł spadkodawca, więc spadkobiercy pogrążeni są w smutku. Do tego dochodzą bardzo często konflikty pomiędzy spadkobiercami i pretensje innych osób roszczących sobie prawa do spadku. Do tego dochodzą także często kwestie testamentu, jego ważności i możliwości podważenia. Mogą też pojawić się wierzyciele zmarłego, i od żyjących spadkobierców domagać się spłaty długów obciążających spadkodawcę, bo w skład spadku wchodzą także długi zmarłego spadkodawcy.

Kłopotów, albo przynajmniej spraw do załatwienia, jest całe mnóstwo. Z reguły nie objedzie się też bez Sądu. 

Jeśli chcesz żeby w sprawach związanych ze spadkiem pomagał Ci profesjonalny prawnik, to skontaktuj się ze mną, a ja zajmę się Twoją sprawą i przypilnuje Twoich interesów.

Zapraszam do współpracy. 

Zapewne zainteresuje Cię również poradnik mojego autorstwa pt. "Jak nie odziedziczyć długów". Kliknij i dowiedz się więcej.

jak nie odziedziczyć długów spadkowych


radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 


Darowizna/Dożywocie:

W rodzinach majątek dorobkowy przekazuje się najczęściej za pomocą umowy darowizny lub umowy dożywocia.

Są to umowa bardzo konfliktogenne, jako że najczęściej w ramach tych umów majątek rodzinny przechodzi na jednego syna czy córkę, a pozostałe dzieci zostają z jakimiś uzasadnionymi lub nie uzasadnionymi roszczeniami.

Jeśli otrzymałeś majątek w ramach takich umów, i teraz domagają się od Ciebie jego zwrotu, to potrzebujesz profesjonalnego pełnomocnika, żeby wykazać że nie ma żadnych podstaw do zwrotu tego majątku. 
 
Skontaktuj się ze mną i umów się na spotkanie, żebym mógł jak najszybciej zająć się Twoją sprawą, żebyś Ty mógł spać spokojnie.


radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 
 
 

 

 

wróć do początku strony

 

Strona główna   Regulamin   Płatność   Nota prawna   Polityka prywatności   Prawa autorskie

O firmie   Kontakt   Poleć serwis znajomemu

Copyrights © 2004 - 2024 Kancelaria Prawna Radca Prawny Marek Zwoliński

 

Kancelaria Prawna Radca Prawny Marek Zwoliński

biuro@zdg.pl  

ul. Mazowiecka 1E, 07 - 410 Ostrołęka

tel. 608 401 322, tel./fax. (29) 764 28 82