Wspólnicy spółki z o.o. mogą podjąc decyzje o jej przekształceniu w spółkę jawną lub w spółkę komandytową. Skłaniać ich do tego mogą różne względy. Najcześciej chodzi o obniżenie kosztów działalności sp. z o.o. i o usprawnienie prowadzenia firmy. Przekształcenie spółki to zawsze poważna decyzja, dlatego warto jej dokonać po analizie wszystkich skutków jakie za sobą pociągnie. Przekształcenie spółki z o.o. nie może być pochopne. Trzeba zawsze rozważyć wszystkie alternatywy i istniejące możliwości.
 

 

 

Weksel

zastosowanie weksla

doradztwo wekslowe

 

Spółka cicha

 

kiedy ją zastosować

zalety spółki cichej

usługi związane z

  taką spółką

 
Spółki 

 

zakładanie spółek

spółka cywilna

spółka jawna

spółka komandytowa

spółka z o.o.

przekształcanie

  spółek

 
Zabezpieczanie transakcji finansowych

 

hipoteka

zastaw

poręczenie cywilne

poręczenie wekslowe

przewłaszczenie

przelew (cesja)

przystąpienie do

  długu

gwarancja

  bankowa

akredytywa

 inkaso

 
Analiza umów

 

oferta usług

 

Inne usługi

"odwołalna darowizna"

ochrona majątku

konkubenci -

  zabezpieczenie

niezapłacone faktury

   a koszty

 

Dobre strony - polecam

weksel.pl

remitent.pl

animatek.w.interia.pl

 

 

 

 

 

Przekształcanie spółek z o.o. w spółki osobowe

(jawne i komandytowe)

 

Do przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową (jawną lub komandytową) skłania Cię zazwyczaj:

możliwość rezygnacji z pełnej księgowości (ale nie dotyczy to spółek komandytowych, które obowiązkowo muszą prowadzić pełną księgowość),

chęć uniknięcia podwójnego opodatkowania (podatek CIT w spółce z o.o. i podatek PIT od dywidendy wypłacanej wspólnikom).

Jestem ogólnie zwolennikiem prowadzenia działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub też z wykorzystaniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Przy spełnieniu określonych warunków spółka z o.o. jest bowiem najbezpieczniejszą formą prowadzenia biznesu przez jej wspólników. Przekształcając spółkę z o.o. w spółkę jawną pozbawiasz się możliwości związanych z bezpieczeństwem. Już tylko z tego względu przekształcenie sp. z o.o. w jawną nie jest działaniem racjonalnym. Takie przekształcenie stoi w sprzeczności z zasadami ochrony kapitału. W związku z tym zalecam zawsze przeanalizowanie przyczyn skłaniających Cię ku przekształceniu spółki z o.o. w spółkę osobową, bo być może można znaleźć inne sposoby uzyskania celów dla których planujesz przekształcenie spółki z o.o.. Przekształcenie spółki jest ponadto procesem kosztownym i czasochłonnym. Jeśli nie ma naprawdę konkretnych przyczyn przekształcenia, to nie ma sensu ponosić tych kosztów i tracić czasu.

I tak, jeśli chodzi o koszty związane z księgowością to na początek warto poszukać po prostu tańszej obsługi księgowej. Czasem warto to zrobić poza miejscem prowadzenia działalności, w jakimś mniejszym pobliskim mieście. Wiadomo przecież, że nawet obsługa podatkowa spółki jawnej, która prowadzi księgę przychodów i rozchodów też będzie najczęściej wymagała jakiś kosztów. Po  poszukiwaniach tańszej oferty może sie okazać, że koszt obsługi księgowej w mniejszym mieście, będzie porównywalny z kosztem obsługi firmy rozliczającej się w formie z księgi przychodów i rozchodów. 

Często jedną z przyczyn rezygnacji z pełnej księgowości i związanych z tym kosztów, jest zamierzenie samodzielnego prowadzanie księgi przychodów i rozchodów przez wspólników spółki. Nie jest to profesjonalne myślenie. Przede wszystkim dlatego, że jest to sprzeczne z zasadą delegowania, która stanowi fundament profesjonalnego biznesu. Chodzi o to, że wspólnicy powinni zajmować się biznesem, a obsługę księgowo-podatkowo zlecać innym, wyspecjalizowanym podmiotom (np. biurom rachunkowym). Zasada jest taka, że przedsiębiorca/wspólnik prowadzący właściwe działania biznesowe zarobi więcej, niż w czasie spędzonym w tym przypadku nad prowadzeniem dokumentacji księgowo-podatkowej. Dlatego korzystniej jest zapłacić wyspecjalizowanym podmiotom za obsługę księgową, bo one zrobią to za Ciebie lepiej, szybciej i tak naprawdę taniej. Przemyśl to.

Natomiast jeśli chodzi o podwójne opodatkowanie, to na pewno przy okazji zastanawiania się nad przekształceniem spółki z o.o. w spółkę osobową, warto poznać alternatywne rozwiązania, które pozwolą ograniczyć podwójne opodatkowanie sp. z o.o., a ponadto mogą zapewnić bezpieczeństwo wspólnikom. Jest wiele sposobów na zmniejszenia obciążeń podatkowych spółki z o.o. bez konieczności jej przekształcania w spółkę osobową. Żeby je poznać skontaktuj się ze mną (e-mail: biuro@zdg.pl).

Jeżeli jednak koniecznie chcesz przekształcić spółkę z o.o. w jawną po to tylko żeby uniknąć pełnej księgowości, to zrób to tak żeby w spółce jawnej zabezpieczyć swoje interesy i ochronić swój majątek osobisty. A żeby tego dokonać koniecznie skontaktuj się ze mną (e-mail: biuro@zdg.pl). W ogóle jeśli zamierzasz przekształcać spółkę z o.o. w spółkę osobową, to skontaktuj się ze mną.

ZADAJ PYTANIE - kliknij

Doradzę Ci jak korzystnie przekształcić spółkę z o.o.  w spółkę jawną a także jak rozwiązać wszystkie istotne kwestie, które przy tej okazji się pojawią. W tym celu należy wypełnić i wysłać mi formularz, dokładnie opisując sprawę.  

Wypełnienie i wysłanie formularza jest bezpłatne.

Nie czekaj. Nie zastanawiaj się. Nie marnuj już czasu. Lepiej wypełnij formularz a ja pomyślę jak Ci pomóc.

 

 

 

 

radca prawny

i właściciel serwisu internetowego www.zdg.pl

 


 

Zobacz co o tym kursie myślą inni

darmowy kurs e-mailowy

7 dobrych rad - Jak nie "sparzyć się" w biznesie?

W kursie tym otrzymasz praktyczne informacje niezbędne dla biznesmena, który chce z powodzeniem prowadzić swoją firmę.

E-mail:
Imię:     
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Zapisało się już 2449 osób

 

 


 

wróć do początku strony

 

 

 


"Bezpieczna spółka cywilna" cena 97 zł - więcej


"Jak bezpiecznie wynająć swoje mieszkanie" - cena 97 zł - więcej


"Weksel dla pracodawcy - czyli jak mieć pożytek z weksla pracownika" - cena 97 zł - więcej


"Weksel a pożyczka" - czyli wykorzystanie weksla w sytuacjach pożyczkowych - cena 97 zł - więcej


"Weksel in blanco - jak prawidłowo go wypełnić gdy zajdzie taka potrzeba" - cena 97 zł - więcej


"Weksel pracownika - czyli bezpieczne podpisywanie weksli in blanco przez pracowników" - cena 47 zł - więcej


 

"Jak nie odziedziczyć długów" - cena 47 zł - więcej

 


"Wzory pism -  dochodzenie należności przed sądem" - cena 27 zł - więcej


"Jak odzyskać  pieniądze w sądzie" -  cena 27 zł - więcej


"Weksel a licencja na  transport drogowy" - cena 97 zł - więcej


 

 

 

 

Darmowe   Strona główna   Regulamin   Płatność   Nota prawna   Polityka prywatności   Prawa autorskie

O firmie   Kontakt   Poleć serwis znajomemu

Copyrights © 2004 - 2016 Kancelaria Prawna Radca Prawny Marek Zwoliński

 

Kancelaria Prawna Radca Prawny Marek Zwoliński

biuro@zdg.pl  

ul. Jana Kilińskiego 17, 07 - 410 Ostrołęka

tel. 608 401 322, tel./fax. (29) 764 95 53

NIP: 585-137-05-50    REGON: 551299021