Tel. 608 401 322, e-mail: biuro@zdg.pl


Rozwiązania których szukasz

Strona główna Artykuły Płatność O firmie Nota prawna Kontakt
 
 
Oferta usług
 
Weksel:
sprawy sądowe
zastosowanie weksla
 
Sprawy cywilne:
Sprawy o zapłatę
Przedawnienie
Odszkodowania
Egzekucja
Spadki
Darowizny/Dożywocie
 
Kredyty frankowe
 
Sprawy małżeńskie:
Rozwód
Podział majątku małżonków
Odpowiedzialność za długi małżonków
Intercyzy
 
Nieruchomości:
Zasiedzenie
Rozgraniczenie
Podział współwłasności
Służebność przesyłu
Droga konieczna
Księgi wieczyste
 
Sprawy karne:
Obrona
Reprezentacja
Dozór elektroniczny
 
Spółki
Spółka cicha
Przekształcanie spółek
 
Ochrona majątku
dla Kapitału
dla Przedsiębiorców
dla Wspólników
Konkubenci
Darczyńcy
 
Opinie prawne
 
 
 
 

WEKSEL

Jak pozbyć się problemów z wekslami i stosować je bez ryzyka?

weksel 

 

Szanowni Państwo

Weksel … co to jest?

Prawnik powinien napisać, że weksel to papier wartościowy, który …

Zgadza się. Ale ja nie zamieszczam tu suchych, teoretycznych i nic nikomu nie mówiących definicji weksla. Bo weksel to sprawa indywidualna konkretnej osoby mającej z nim styczność. Dla każdej osoby może być czymś innym. Weksel można wykorzystać praktycznie w każdej sytuacji. To zaskakujące, ale wspomnę tylko dla przykładu który jest interesującą ciekawostką, że weksel może nawet pomóc przy odchudzaniu.

Weksel jest długiem.

Weksel jest wierzytelnością.

Weksel może być zabezpieczeniem.

Weksel może być środkiem płatniczym.

Weksel zarówno całkowicie wypełniony, jak też tzw. weksel in blanco najczęściej występujący w obrocie, mają ogrom zastosowań. Masz kontakt z bankiem – często możesz spotkać się przy okazji z wekslem. Pojawia się leasing – często towarzyszy mu weksel. W pracy, w biznesie, w życiu osobistym, wynajmując mieszkanie, pożyczając pieniądze, zawierając umowy, kontrakty i wszelkie zobowiązania, praktycznie wszędzie można się spotkać z wekslem.

Jest mało wiedzy o wekslu, szczególnie takiej praktycznej. Ludzie są z wekslem nie oswojeni. Nierzadko nawet doświadczeni prawnicy tracą rezun gdy mają do czynienia z wekslem. Weksel wywołuje więc emocje, często skrajne i bardzo intensywne. Dlatego weksel to też, z jednej strony ryzyko, strach, niepewność i bezradność, a z drugiej, dla odmiany radość, pewność, poczucie siły i ogrom możliwości.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że weksel jest narzędziem bardzo użytecznym, ale wymagającym poważnego do niego podejścia. Konsekwencje złożenia podpisu na wekslu są nieraz bardzo złożone. Nie można do weksla podchodzić nonszalancko i bez należytej uwagi. Należy starać się przewidzieć jakie konsekwencje w przyszłości wywoła złożenie podpisu na wekslu. A zawsze jakieś konsekwencje istnieją. 

Dlatego bardzo ważne jest uzyskanie informacji pozwalających w określonej sytuacji, świadomie podjąć decyzję związaną z danym wekslem.

Jeżeli już masz albo będziesz miał w przyszłości do czynienia z wekslem, jesteś jego posiadaczem i chcesz zrobić z niego dobry i zgodny z prawem użytek, albo jesteś dłużnikiem wekslowym, to we wszystkich tych przypadkach potrzebujesz prawnika, który "zna się" na wekslach. Nie pierwszego lepszego prawnika, a właśnie specjalisty, fachowca od weksli.

A weksle to właśnie mój "konik".

 

Dlatego oferuję Ci cały mój kunszt prawniczy, doświadczenie i wiedzę do wykorzystania we wszystkich sprawach związanych z wekslami.

 

Zapraszam do korzystania z moich usług.   

Marek Zwoliński

radca prawny

właściciel serwisu internetowego www.zdg.pl

 
radca prawny Marek Zwoliński foto

 

Zachęcam też do zapoznania się z artykułami mojego autorstwa pt.:

- "Co trzeba wiedzieć o wekslach?" - kliknij

- "Dobra rada dla wierzycieli wekslowych przyjmujących weksle in blanco" - kliknij    

- "Weksel na odchudzanie, zamiast lub obok diety" - kliknij

 

 

 


WEKSLE - USŁUGI - PROBLEMY - ZAGADNIENIA

weksel in blanco - jak go wypełnić

sądowe sprawy wekslowe

dochodzenie roszczeń z weksla

poręczenie wekslowe

deklaracja wekslowa

pożyczka a weksel

"długie życie" weksla

weksel -pracodawca -pracownik

sprzedaż weksli

spełniamy zobowiązanie a weksel do nas nie wraca

 

problemy ze zgubionymi wekslami

zalety i zastosowanie weksla trasowanego

zmiana treści weksla

podpis "z grzeczności"

egzekucja z weksla in blanco

dyskonto weksli

kredyty akceptacyjne

weksel w upadłości i w układzie

weksel w obcej walucie

weksel w umowie leasingu

 

Poniżej przedstawiam Państwu ofertę moich usług dotyczących obrotu wekslowego. Oczywiście nie jest to wyczerpujące wyliczenie. Przedstawiam najczęściej występujące w praktyce problemy związane z wekslami oraz możliwości zastosowania weksla. Jeśli mają Państwo inne problemy, nie opisane poniżej, to proszę o kontakt.

1. Sądowe sprawy wekslowe.

Weksel często jest przedmiotem postępowań sądowych. W sprawy oparte na wekslu wymagają dużej wiedzy i sprawności w poruszaniu się w tematyce wekslowej. Panuje opinia, że z zobowiązania wynikającego z weksla ciężko się wybronić, nawet jeżeli racja jest po naszej stronie. Uważa się także, że jak jest się w posiadaniu weksla podpisanego przez dłużnika, to można łatwo od tego dłużnika wyegzekwować roszczenia przysługujące wierzycielowi. Nie zawsze jednak tak jest. Często jest wręcz przeciwnie. Łatwo się pomylić w zdawałoby się prostej sprawie i często można się wybronić w zdawałoby się beznadziejnych sytuacjach. Doradzę Ci jak postępować w sprawach sądowych dotyczących weksli. Mogę też reprezentować Cię w sądzie w trakcie postępowania sądowego.

 

Masz lub będziesz miał w sądzie sprawę z wekslem?

Jeśli chcesz ją wygrać, to skontaktuj się ze mną! Postaram się pomóc.

ZADZWOŃ

tel. 608 401 322

 

 

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

2. Dochodzenie roszczeń z weksla.

Gdy dłużnik wekslowy nie spłaca swoich długów jakie ma w stosunku do Ciebie, to powstaje konieczność dochodzenia Twojego roszczenia przed sądem. Na podstawie posiadanego przez Ciebie  weksla możesz stosunkowo szybko i tanio uzyskać wyrok (nakaz zapłaty) przeciwko Twojemu  dłużnikowi. Dłużnikiem wekslowym jest każda osoba podpisana na wekslu. Od wszystkich tych osób możesz domagać się zapłaty za weksel. Zapłaty możesz domagać się po dokonaniu określonych czynności. Doradzę Ci jak postępować, gdy zajdzie konieczność dochodzenia roszczenia opartego na wekslu.

 

Zamierzasz dochodzić zapłaty weksla?

Jeśli chcesz zrobić to skutecznie, to najpierw skontaktuj się ze mną!

ZADZWOŃ

tel. 608 401 322

 

 

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

3. Poręczenie wekslowe.

Udzielanie poręczeń na wekslu jest szeroko stosowane w praktyce. Trzeba mieć na uwadze fakt, że poręczenie wekslowe to nie to samo co poręczenie cywilne. Poręczenie wekslowe jest zobowiązaniem bardzo poważnym. Jeśli raz zostało udzielone, to nie można już go odwołać. Często od poręczyciela wekslowego właściciel weksla domaga się zapłaty należności wynikających z weksla. Niekiedy może domagać się więcej niż mu się zgodnie z prawem należy. Doradzę Ci jak w takich sytuacjach postępować oraz jak prawidłowo poręczyć weksel aby w przyszłości nie mieć z nim problemów, a także we wszelkich innych sprawach w których występuje kwestia poręczenia wekslowego.

Także jeśli jesteś wierzycielem wekslowym, uzyskanie poręczenia na wekslu który posiadasz jest dla Ciebie korzystne. Zyskujesz dzięki temu nowego dłużnika, nie tracąc dłużnika dotychczasowego. Zawsze to lepiej mieć dwóch dłużników, którzy mają spłacić jeden dług. Doradzę Ci też w takich sprawach. 

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

4. Deklaracja wekslowa.

Wręczając komuś z jakiejkolwiek przyczyny podpisany przez nas weksel in blanco powinniśmy sporządzić do tego weksla deklarację wekslową, w której ustalone są warunki na jakich ten weksel in blanco będzie mógł być w przyszłości wypełniony. Dodatkowo trzeba zadbać o to, żeby fakt sporządzenia deklaracji wekslowej był odpowiednio uwidoczniony na wekslu. Często jednak wystawiając weksel in blanco na zabezpieczenie danej transakcji wręczamy weksel na którym znajduje się tylko nasz podpis. Jest to ogromny błąd. Następstwem nie wywiązania się z naszych zobowiązań jest wypełnienie weksla in blanco. Jak ten weksel zostanie następnie wypełniony zależy tylko od naszego wierzyciela. Może to zrobić zgodnie  z naszymi wcześniejszymi ustaleniami (i z wysokością naszego zobowiązania) lub też niezgodnie (np. wpisując na wekslu sumę większą niż jesteśmy w rzeczywistości winni). Aby zapobiec takim przykrym dla nas sytuacjom oferuję Ci  doradztwo polegające na sporządzaniu prawidłowych deklaracji wekslowych maksymalnie zabezpieczających Twoje interesy oraz doradzam jak należy wypełnić weksel in blanco, żebyś mógł spokojnie spać.

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

5. Pożyczka a weksel.

Udzielając pożyczki np. znajomym, rodzinie lub też innym osobom często dajesz pożyczkodawcy pieniądze tylko "na słowo". Nie sporządzasz umowy pożyczki na piśmie żeby w jakiś sposób udokumentować pożyczkę, bo do głowy nam nawet Ci nie przyjdzie, że rodzina albo znajomi mogliby Cię oszukać i nie zwrócić pożyczki. Kiedy pożyczasz pieniądze jesteś najczęściej w dobrych kontaktach z pożyczkobiorcą ale gdy zbliża się termin zwrotu pożyczki wzajemne kontakty mogą już nie być takie dobre. W takiej sytuacji jeśli nie masz umowy pożyczki na piśmie to najczęściej nie dostaniesz zwrotu pożyczki. Twoja sytuacja byłaby o wiele korzystniejsza gdybyś pożyczając pieniądze, w zamian otrzymał za nie weksel podpisany przez pożyczkobiorcę. Doradzę Ci  wykorzystać weksel gdy pożyczasz komuś pieniądze.   

weksel a pożyczka

Wykorzystanie weksla w sytuacjach pożyczkowych opisane jest w poradniku pt. "Weksel a pożyczka".

Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

 

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

6. "Długie życie" weksla.

Bardzo często ma miejsce w praktyce taka sytuacja, w której wystawiasz weksel in blanco dla zabezpieczenia danej transakcji. Następnie transakcja ta jest realizowana ale weksel in blanco wystawiony na zabezpieczenie wykonania tej transakcji do Ciebie nie wraca. Nie przykładasz dużej wagi do zwrotu weksla ponieważ jesteś przekonany, że skoro zapłaciłeś (wywiązałeś się z Twojego  zobowiązania) to sprawa się zamyka. Jak bardzo jest to mylne przeświadczenie dowiadujesz się gdy otrzymujesz nakaz zapłaty wydany na podstawie weksla, który kiedyś wystawiłeś. Jest to sytuacja w której nieuczciwi kontrahenci, wykorzystują po prostu Twój "stary" weksel do dochodzenia innych roszczeń jakie mają przeciwko Tobie. Często w ten sposób chce się od Ciebie wyłudzić pieniądze.  Doradzę Ci jak w takiej sytuacji się bronić i jak postępować żeby nie płacić dwa razy za ten sam weksel.

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

7. Weksel w stosunkach pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

Weksel powinien być wykorzystywany w umowach pracowniczych, z tym że trzeba to robić prawidłowo. Chodzi tu o taki stosunek pracy, w którym pracownik ponosi odpowiedzialność za mienie pracodawcy. Wykorzystanie weksla jako zabezpieczenia umożliwi pracodawcy szybsze i tańsze dochodzenie roszczeń w stosunku do pracownika odpowiedzialnego za powstały powstały niedobór (tzw. manko). Doradzę Ci jak wykorzystać weksel w stosunkach pracowniczych.

Na temat wykorzystanie weksla przez pracodawcę w stosunkach pracowniczych dowiesz się więcej z poniższego poradnika. Więcej szczegółów tutaj.

 weksel dla pracodawcy

Doradzam też pracownikom, co mają zrobić żeby bezpiecznie podpisywać takie weksle. Więcej szczegółów tutaj.

weksel pracownika

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

8. Przenoszenie (sprzedaż) weksli - indos, cesja, wręczenie, dziedziczenie weksla, sprzedaż weksla, przekaz.

Weksel jest narzędziem obrotu gospodarczego. Przenosząc (sprzedając) weksel przenosimy wszystkie prawa z niego wynikające. Sposób sprzedaży weksla jest bardzo istotny dla wszystkich uczestników obrotu wekslowego. W zależności od rodzaju sprzedaży powstają różne skutki prawne z tym związane. Doradzę Ci jak w danej sytuacji faktycznej, prawidłowo, skutecznie i w sposób najbardziej korzystny i bezpieczny, dokonać sprzedaży weksla.

 

Sprzedajesz weksel firmie windykacyjnej lub komukolwiek?

Jeśli chcesz zrobić to bezpiecznie, to najpierw skontaktuj się ze mną!

ZADZWOŃ

tel. 608 401 322

 

 

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

9. Spełniamy zobowiązanie a weksel do nas nie wraca. Czy mamy się tym zadowolić?

Często wręczasz Twojemu kontrahentowi weksel jako zabezpieczenie wykonania umowy którą z nim zawierasz. Następnie zgodnie z umową wykonujesz Twoje zobowiązanie. I znów sprawa wydaje się zamknięta. Dzieje się tak jeśli mamy do czynienia z uczciwym partnerem. Jeśli Twój  kontrahent nie jest jednak uczciwy to możesz mieć w przyszłości problemy. Aby tym problemom zapobiec należy zawsze, bezwzględnie, w przypadku wykonania Twojego zobowiązania z domagać się jednoczesnego zwrotu wystawionego przez Ciebie weksla. Doradzę Ci w jaki sposób należy domagać się zwrotu weksla w takich sytuacjach.

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

10. Problem ze zgubionymi wekslami. Co robić gdy zgubiliśmy weksel?

Jesteś w posiadaniu weksla wystawionego przez Twojego dłużnika. Warunkiem wykonanie praw wynikających z weksla jest posiadanie tego weksla. Może jednak się zdarzyć, że zgubiłeś weksel, został on zniszczony, ukradziono go Ci, itp. Nie będziesz już wtedy posiadaczami tego weksla. Nie możesz więc wykonywać praw z weksla wynikających. Nie znaczy to, że bezpowrotnie  straciłeś  Twoje uprawnienia. Należy podjąć czynności mające na celu zachowanie Twoich uprawnień wekslowych. Doradzę Ci jak w takich sytuacjach postępować.

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

11. Zalety i zastosowanie weksla trasowanego.

W obrocie gospodarczym najczęściej mamy do czynienia z wekslem własnym. Weksel trasowany jest rzadziej w praktyce stosowany. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest mała wiedza przedsiębiorców dotycząca zasad dotyczących zastosowania weksla trasowanego. Jednak weksel trasowany jest bardzo przydatnym narzędziem. Właściwie wykorzystany ma wiele przydatnych zastosowań. Np. jeśli posiadasz dłużnika to możesz za pomocą weksla trasowanego dokonywać transakcji, za które zapłaci Twój dłużnik. Doradzę Ci jak wykorzystać weksle trasowane w Twojej działalności.

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

12. Zmiana treści weksla.

Warunki w jakich wystawiamy weksel mogą później (od momentu wystawienia weksla do jego zapłaty) ulec zmianie. Może wtedy powstać konieczność zmodyfikowania treści weksla. Możemy też chcieć zmienić treść weksla tak aby odzwierciedlała on aktualną sytuację. Doradzę Ci jak zgodnie z prawem dokonać zmian weksla tak aby odpowiadało to naszym interesom i potrzebom.
  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

13. Podpis z "grzeczności".

Często ma miejsce taka sytuacja, że podpisujesz się na wekslu (jako wystawca, poręczyciel lub akceptant) nie zdając sobie sprawy z konsekwencji jakie taki podpis może później pociągnąć. Dzieje się tak dlatego, że np. nie chcesz, nie potrafisz odmówić znajomemu, który Cię o to prosi, albo Twój  podpis jest Ci przedstawiany jako niewiele znacząca formalność. Pod wpływem nieprzemyślanego impulsu podpisujesz weksel. Składasz tzw. "podpis z grzeczności". Podpis który złożyłeś "z grzeczności" staje się podstawą Twojej odpowiedzialności z weksla, jeśli ten który miał za niego zapłacić, tego nie zrobił. Doradzę Ci jak się w takich sytuacjach bronić.

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

14. Egzekucja z weksla i z weksla in blanco.

Weksel in blanco może być przedmiotem egzekucji. Jeśli wiesz, że Twój dłużnik jest w posiadaniu weksla in blanco, należy zawiadomić o tym komornika, który zajmuje się egzekucją Twoich  wierzytelności. Od dłużnika Twojego dłużnika komornik może zażądać zapłaty długu jaki ma on w stosunku do Twojego dłużnika. Jeśli wezwanie komornika odniesie skutek, to komornik będzie mógł zająć tym razem na Twoją korzyść tę spłaconą wierzytelność. Doradzę Ci jak postępować w takich sytuacjach.

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

15. Dyskonto weksli (kredyt dyskontowy).

Jedną z największych zalet weksla jest możliwość jego wymiany na pieniądze przed terminem płatności tego weksla. Możesz z tego skorzystać gdy używasz weksli w obrocie gospodarczym. Czyli weksle gwarancyjne i kaucyjne będące zabezpieczeniem transakcji nie mogą być dyskontowane. Weksle pochodzące z obrotu gospodarczego składa się do dyskonta w banku. Bank wypłaca Ci sumę wekslową pomniejszoną o stopę dyskonta przez siebie stosowaną. Doradzę Ci co zrobić żeby dyskontować weksle w banku oraz jak wypełniać weksle, aby banki robiły jak najmniej problemów podczas przyjmowania takich weksli.

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

16. Kredyty akceptacyjne.

Za pomocą weksli można uzyskać kredyt na bardzo korzystnych warunkach. Niewiele osób o tym wie. Najczęściej w bankach wykorzystywany jest weksel in blanco jako zabezpieczenie spłaty kredytu. Istnieje jednak o wiele korzystniejsze wykorzystanie weksla. Kredyty oparte na wekslu nie są ogólnie dostępne. Ale jeśli istnieje długa współpraca z bankiem i jesteś przez Twój bank traktowany jako solidny i uczciwy partner, to jest możliwość uzyskania takich kredytów. Warto się tym zainteresować, ponieważ może to być bardzo korzystne źródło finansowania działalności gospodarczej. Doradzę  Ci jak  postępować, aby taki kredyt uzyskać.

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

17. Weksel w upadłości i w układzie.

Może się zdarzyć, że zanim nadejdzie termin płatności weksla, Twój dłużnik (wystawca weksla, akceptant) ogłasza upadłość lub zostaje względem niego wszczęte postępowanie układowe z jego wierzycielami. Jak się wtedy zachować? Co można zrobić żeby "ktoś" wykupił weksel mimo że nie nadszedł jeszcze jego termin płatności? Otóż jeśli na wekslu poza głównym dłużnikiem wekslowym (wystawca weksla własnego, akceptant weksla trasowanego)  są podpisane inne osoby (wystawca weksla trasowanego, indosanci, poręczyciele za akceptanta, wystawcę lub indosanta, itp), można domagać się od nich wykupienia weksla. Może się też zdarzyć, że ogłoszono upadłość poręczyciela wekslowego. Powstaje wtedy kwestia jak kształtuje się jego odpowiedzialność wekslowa? Co zrobić gdy upadły jest wierzycielem wekslowym? W stosunku do głównego dłużnika wekslowego nie można zrobić nic, ponad zgłoszenie wierzytelności wynikającej z weksla do masy upadłości. Doradzę Ci jak postępować w/w sytuacjach.

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

18. Weksel w obcej walucie.

W obrocie czasem spotyka się weksle wystawione w walucie innej niż polska. Czy takie weksle są ważne? Co robić z takimi wekslami? Wystawienie weksla na sumę wyrażoną w walucie obcej wchodzi w zakres tzw. obrotu dewizowego, podlegającego przepisom prawa dewizowego. Taki obrót dewizowy podlega ograniczeniom jeżeli jest dokonywany między osobami krajowymi, a rozliczenie następuje albo ma nastąpić w walucie obcej. Tylko osoby fizyczne mogą wystawiać takie weksle i to jeżeli nie ma to związku z prowadzeniem działalności gospodarczej. Doradzę Ci jak postępować gdy mamy do czynienia z takimi wekslami.

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

19. Weksel w umowie leasingu.

Zawierając umowę leasingu często musisz podpisywać weksel in blanco, który ma zabezpieczać wykonanie umowy leasingu. Firmy leasingowe zazwyczaj wymagają podpisywania weksli in blanco niebezpiecznych dla leasingobiorcy. W Twoim interesie jest aby na tym wekslu in blanco zamieścić jeszcze inne informację oprócz Twojego podpisu, tak żebyś mógł spać spokojnie. Jeśli więc zamierzasz "wziąć leasing", to skontaktuj się ze mną, a ja postaram się Ci pomóc.   

  radca prawny Marek Zwoliński
tel./fax 29 764 28 82
tel. kom 608 401 322
e-mail:
biuro@zdg.pl
 

 

 

Jeśli masz z wekslami inny problem niż jeden z przedstawionych powyżej, to proszę o kontakt. Postaram się doradzić Ci jak ten problem rozwiązać.

 

 

 
 

wróć do początku strony

 


Strona główna   Regulamin   Płatność   Nota prawna   Polityka prywatności   Prawa autorskie

O firmie   Kontakt   Poleć serwis znajomemu

Copyrights © 2004 - 2023 Kancelaria Prawna Radca Prawny Marek Zwoliński

 

Kancelaria Prawna Radca Prawny Marek Zwoliński

biuro@zdg.pl  

ul. Mazowiecka 1E, 07 - 410 Ostrołęka

tel. 608 401 322, tel./fax. (29) 764 28 82